Seniori:
Zvezda nastavila seriju, pala i Ribnica
11.02.2016.  štampaj    pošalji

Crvena zvezda – Ribnica 3:0 (25:13, 25:23, 25:20)

Dvorana: USC „Voždovac“ na Banjici. Gledalaca: 120. Sudije: Igor Miljković i Goran Gradinski. Trajanje meča: 73 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 8, Škrbić 11, Stoisavljević 6, Munćan 1, Blagojević 22, Buculjević 5, Jevtić, Đurđević, Milutinović, Gmitrović, Jakovljević, Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.
RIBNICA: Ilić 7, Okošanović 12, Adamović 6, Usiljanin 12, Vilimanović 1, Milovanović 3, Mocić, Seizović, Pavlović, Marković, Paunović, Kolarević. Trener: Boško Mačužić.

Još jednu maksimalnu pobedu ostvarili su odbojkaši Crvene zvezde u domaćem šampionatu. Savladali su Ribnicu, zahvaljujući sjajnoj igri startne dijagonale Buculjević – Blagojević i velikom broju grešaka gostiju iz Kraljeva.

I bez Nemanje Jakovljevića, sa rovitim srednjacima Okolićem i Milutinovićem, puleni Dragana Kobiljskog prikazali su dopadljivu igru, na zadovoljstvo malobrojne publike.

Prvi set protekao je u apsolutnoj dominaciji domaćina. Posle 11:4, bilo je jasno da će Zvezda rešiti u svoju korist prvi set, a gosti su išli iz greške u grešku, naročito mladi korektor Okošanović, inače prvi poenter Lige.

Tek početkom drugog perioda, Ribnica je zaigrala onako, kako je igrala u poslednjih nekoliko mečeva. Vilimanović je konačno povezao redove, razigrao Ilića i Usiljanina, a blokom Milovanovića, gosti su poveli 15:13.

Usledila je rezultatska klackalica, vođstvo Beograđana 16:15, ali i bitan poen Okošanovića u kontri, posle Zvezdinog tajm-auta za „plus tri“ (21:18). Bilo je i 22:19 i 23:21, nakon servis greške Škrbića, a onda je Zvezda uzela stvar u svoje ruke.

Ponovo Blagojević, na servise Okolića. Zaustavljen je u tim trenucima bio Usiljanin i na kraju blokom Buculjevića, Zvezda duplira vođstvo - 25:23.

U trećem setu, poveli su Kraljevčani 12:8, ali je Zvezda u brišućem letu, zahvaljujući probuđenom Škrbiću i Okoliću načinila preokret i povela 16:13. Držali su se Kraljevčani do rezultata 18:17, a onda je ponovo Blagojević pojačao ritam i vrlo brzo su crveno-beli slavili osvajanje tri boda.